Strona główna


Iwona Loranc zadebiutowała przed kilku laty w „Piwnicy Zamkowej” w Bielsku-Białej, gdzie w 1999 roku usłyszał Ją Tomasz Dutkiewicz, dyrektor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Mimo iż z wykształcenia była animatorem filmów rysunkowych, a nie aktorką,   zaproponował jej rolę w teatralnej adaptacji „Czyż nie dobija się koni?” Horace’a Mc Coya. Po tym świetnym debiucie scenicznym artystka zagrała, również w bielskim teatrze, w adaptacji „Alchemika” Paolo Coelho i w spektaklu złożonym z songów Brechta i Weilla.
W roku 2001 zaczęła występować na estradach i festiwalach z zespołem Tricolor. Odniosła wiele spektakularnych sukcesów i została laureatką licznych konkursów i przeglądów. Najważniejsze z dotychczasowych laurów to: Grand Prix i nagroda dziennikarzy za wykonanie piosenki Toma Waits’a „Dno” w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2002 roku, nagroda „Trytona” za wybitne walory artystyczne na festiwalu FAMA w Świnoujściu - 2002 r., I nagroda na 38 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie - 2002 r.
W roku 2003 Iwona Loranc wydała swą pierwszą płytę z zespołem Tricolor. Potwierdza nią renomę jednej z najwybitniejszych interpretatorek piosenki artystycznej w Polsce. Bierze udział w koncertach telewizyjnych i radiowych, wykonując piosenki Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Jana Wołka, Seweryna Krajewskiego, Zygmunta Koniecznego, Marka Grechuty, Andrzeja Sikorowskiego, Grzegorza Turnau’a,Andrzeja Zaryckiego i Wojciecha Bellona,  czy Bułata Okudżawy.
W listopadzie 2004 roku  nagrywa materiał do nowej, solowej płyty - „Znaki na niebie” - piosenkę pod takim samym tytułem i stylowe wokalizy nagrała również do wyświetlanego w kinach filmu pt. „Ławeczka”. Do udziału w nagraniach zaprosiła takie sławy polskiej sceny muzycznej jak Henryk Miśkiewicz, Marek Napiórkowski, Robert Majewski czy Klaudiusz Baran. Promowała nowy materiał w 2005 roku na koncertach, między innymi, w czasie PPA  we Wrocławiu w marcu i „Śpiewajmy poezję” w Olsztynie w lipcu.
30 sierpnia 2005 roku Iwona Loranc wzięła udział w koncercie z okazji 25-lecia powstania Solidarności w Gdańsku, w hali Oliwii, obok Anny Marii Jopek, Katarzyny Groniec, Andrzeja Seweryna, Adama Nowaka, Wojciecha Waglewskiego, Jana Pietrzaka i innych.
W listopadzie 2005 w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej gra i śpiewa w spektaklu „Korowód”, w reżyserii przez Roberta Talarczyka. Spektakl składa się z piosenek Marka Grechuty, Iwona Loranc gra główną rolę.
W 2006 roku w Teatrze Komedia w Warszawie dyrektorem zostaje Tomasz Dutkiewicz. Iwona Loranc gra i śpiewa w pierwszej premierze Dutkiewicza „SONGI”. Następnie w Gali piosenki „Najlepsze z najlepszych” czyli „Best of the Best”, w którym występuje do dzisiaj. Bierze udział także w spektaklu „Kometa, czyli ten okrutny XX wiek” w Teatrze Korez w Katowicach. We wrocławskim Imparcie w reżyserii Wojciecha Kościelniaka, gra w spektaklu „Halucynacje”, z piosenkami Grzegorza Ciechowskiego. W tym projekcie występuje wraz z Jackiem Bończykiem, Mirosławem Czyżykiewiczem, Mariuszem Kilianem, Marcinem Lubomskim i Katarzyną Groniec.
 

NOWA PŁYTA

2008-12-01 / Poniedziałek

Nowa płyta zawiera 10 piosenek z repertuaru Ludmiły Jakubczak, które w nowej aranżacji samby i bossa novy, wzbogacone ciepłym altem Iwony Loranc oraz jej interpretacjami, zyskały nowy niepowtarzalny egzotyczny klimat.


Wydawcą płyty jest 4ever Music.
Patronat merlin.pl

 

KONCERTY
W sprawie koncertów Iwony Loranc prosimy kontaktować się pod numerem telefonu:
+48 061 861 54 48/54, +48 602 482 172
e-mail: biuro@kwadrat-expo.com.pl

 

KONCERT

2008-11-12 / Środa

KONCERTY IWONY LORANC

więcej

POSŁUCHAJ PIOSENEK I KUP PŁYTĘ! WARTO!

2008-11-11 / Wtorek


Posłuchaj MP3RECENZJE

2008-11-10 / Poniedziałek

Recenzje prasowe płyty "LORANC śpiewa JAKUBCZAK"

Galeria zdjęć

Piosenka Iwony Loranc na składance

2008-11-09 / Niedziela

Piosenka "Gdy mi Ciebie zabraknie" w wykonaniu Iwony Loranc z płyty "LORANC śpiewa JAKBUCZAK" znalazła się na składance "Po Polsku o Miłości" vol.2

1
© Kabaret KWADRAT