Strona główna

FINAŁ XV Festiwalu

2017-7-03 / Poniedziałek

FINAŁ XV Festiwalu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15 X 2017 r. godz. 15:00 Teatr Muzyczny w Poznaniu ul. Niezłomnych 1E

PRZEGLĄD KONKURSOWY

FINALIŚCI XV FESTIWALU
- Karol Wolski – Zwycięzca I eliminacji XV Festiwalu „Zostań Gwiazdą Kabaretu”. Nagroda Publiczności w kategorii „interpretacja" na XXIX Ogólnopolskich Spotkaniach z Piosenką Kabaretową OSPA, Ostrołęka.
- David Mbeda Ndege -  Zwycięzca II eliminacji XV Festiwalu „Zostań Gwiazdą Kabaretu”. Laureat III miejsca oraz Nagrody Publiczności w 32 edycji PAKI.
- Kabaret A JAK! -  Zwycięzca III eliminacji XV Festiwalu „Zostań Gwiazdą Kabaretu”. Zdobywca II miejsca w 32 edycji PAKI.
- BudaPesz Kabaret – Zwycięzca IV eliminacji XV Festiwalu „Zostań Gwiazdą Kabaretu”. Zwycięzca nagrody specjalnej im Mirka Wujasa za najlepszą piosenkę w konkursie Piosenek w 32 edycji PAKI.
- Kabaret Zalotka -  Zwycięzca V eliminacji XV Festiwalu „Zostań Gwiazdą Kabaretu”. Półfinalista 32 edycji PAKI.
- Kabaret Wyjście Ewakuacyjne – Zwycięzca VI eliminacji XV Festiwalu „Zostań Gwiazdą Kabaretu”. Zdobywca I miejsca na V Studenckim Konkursie Kabaretów SKECZ-UP! w Poznaniu
************************************************************************************************************************************

15 X 2017 r. godz. 20:00 Teatr Muzyczny w Poznaniu ul. Niezłomnych 1E

KABARET HRABI w programie "Cyrkuśniki"

Kabaret HRABI - „Cyrkuśniki”
Kabaret HRABI powstał w 2002 roku w Zielonej Górze. Tworzy go dwoje aktorów byłego kabaretu Potem (Dariusz Kamys i Joanna Kołaczkowska), Łukasz Pietsch (pianista) oraz Tomasz Majer.
Od razu zwrócili na siebie uwagę programem „Demo”, który był prezentacją ich możliwości. Każdy kolejny program witany jest przez publiczność entuzjastycznie.
Mają bardzo celny dowcip, potrafią też śmiać się z samych siebie i publicznie eksponować własne wady. Jeśli dodać do tego wdzięk i spontaniczność, uzyskamy mieszankę bardzo dobrego kabaretu, jakim jest właśnie Hrabi. Aż czasem dziw bierze, skąd oni biorą pomysły…
„Cyrkuśniki” to najnowszy program kabaretu Hrabi. „Patrzcie, idzie nasz miejscowy cyrkuśnik"! - lata temu usłyszał Dariusz Kamys, wchodząc do sklepu spożywczego. Niech więc tak będzie! Cyrkuśniki - Aktorzy na usługach publiczności. Wszystko dla niej. Hrabi do usług.

*************************************************************************************************************************************

 16 X 2017 r. godzina 20:00 Teatr Muzyczny w Poznaniu ul. Niezłomnych 1E

koncert finałowy "SMOLEŃ na kolonii, czyli 6 dni z życia kolonisty"

z udziałem między innymi:
Marcina Dańca; Marcina Samolczyka; Adrianny Borek z kabaretu NOWAKI; Zofii Nowakowskiej z TEATRU MUZYCZNEGO ROMA; Jarosława Sobańskiego, Tomasza Łupaka z kabaretu ZACHODNIEGO; Jakuba Krzaka, Krzysztofa Wilkosza, Piotra Gumulca z kabaretu CHYBA; Sławomira Kaczmarka z kabaretu MADE IN CHINA, Jana Pituły z kabaretu CZOŁÓWKA PIEKŁA, Marty Kostur; Zbyszko Jaskulskiego; Jacka Sykulskiego i Kolonistów z Poznańskiej Szkoły Chóralnej im. J. Kurczewskiego oraz innych artystów, z którymi rozmowy jeszcze trwają.
W programie między innymi TRZY sceny z KOLONISTÓW. "Papieros", "Gotowanie Kury" i "Zabawę przebierańców". W roli Bohdana Smolenia wystąpi w "papierosie i kurze " Adrianna Borek z kabaretu NOWAKI, a w Zabawie przebierańców Jakub Krzak z Kabaretu CHYBA. Pozostali uczestnicy koloni to Jarosław Sobański i Tomasz Łupak z kabaretu ZACHODNI i Piotr Gumulec i Krzysztof Wilkosz z kabaretu CHYBA. W roli kierownika kolonii, tylko w scenie pierwszego apelu Krzysztof Deszczyński - jedyny z premierowej obsady - Sławomir Kaczmarek z kabaretu MADE IN CHINA...

© Kabaret KWADRAT