Strona główna

VI wieczór kabaretowy XV ZGK - POZNAŃ BE GREAT

2017-3-24 / Piątek

VI wieczór kabaretowy XV ZGK - POZNAŃ BE GREAT

****************************************************************

Kabaret CZESUAF powstał w 2002 r. w Poznaniu. Tworzy go trzech mężczyzn łączących młodzieńczą, wręcz ułańską fantazję z niemałym doświadczeniem scenicznym zdobywanym od kilku lat podczas występów w całej Polsce. Czesuaf umiejętnie łączy humor społeczno-obyczajowy ze sporą dawką absurdu. Ta mieszanka jest znakomicie przyjmowana przez widownię zarówno w małych, kameralnych salach, jak i podczas imprez firmowych oraz widowisk plenerowych. Potwierdzeniem wysokiego poziomu reprezentowanego przez Kabaret Czesuaf są liczne nagrody zdobywane na najważniejszych polskich przeglądach kabaretowych. Kabaret Czesuaf jest gospodarzem Improwizacji Kabaretowych – ImproBrać, które odbywają się w Scenie na Piętrze.

CZOŁÓWKA PIEKŁA powstał w kwietniu 2006 roku w Poznaniu. Występują w składzie: Łukasz Matuszewski, Jan Pituła, Artur Urban. W programach prócz klasycznych form kabaretowych (skecz, monolog) nie brakuje muzyki. Artyści w swoich numerach nie unikają absurdu, nie boją się przy tym poruszać problemów społecznych. „Czołówka" jest zdobywcą I miejsca PAKA 2016. Kabaret jest współgospodarzem cyklu wieczorów kabaretowych ROJBER oraz " PeStKi" - Poznańskich Spotkań Kabaretowych.

 

WYJŚCIE EWAKUACYJNE rozpoczęli swój kabaret w 2005 roku. Jak wszyscy młodzi ludzie mieli swoje mniejsze lub większe sukcesy. Jednak kiedy byli już na najlepszej drodze na szczyt, wpadli... w wir nauki i odłożyli kabaretowe podboje świata na później. I oto są z powrotem na scenie z podwójną determinacją, motywacją i nowymi pomysłami. Obecny skład to: Katarzyna Słaba, Maciej Henschke oraz Maciej Nowakowski

 

KRZESEŁKO to Poznański kabaret w składzie: Agata Poszwa, Ewa Macuga, Łukasz Krajewski. Ma na swoim koncie liczne występy w ramach imprez cyklicznych m.in. PeStKa (Poznańskie Spotkania Kabaretowe), PWK (Poznańskie Wieczory Kabaretowe), KLUSKA (Klubowe Spotkania Kabaretowe), ponadto wzięli udział w takich wydarzeniach jak: Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu, FIKOŁEK, Poznańska Noc Kabaretowa, Letnie Spotkania Kabaretowe, Kabaretowa Melanżeria, Kabaretowy Wieczór Ekonomistów, Skecz-up, Nowotomyski Wieczór Kabaretowy. Problematyka skeczów dotyczy głównie relacji damsko-męskich i życia codziennego w krzywym zwierciadle.

 

MITOCHONDRIUM to poznański zespół, założony na początku 2012 roku, jako efekt wspólnych poszukiwań nowych mikstur dźwiękowych. Fusion to idealne określenie ich muzyki, ponieważ
w twórczości można usłyszeć wpływy wielu gatunków. Pochodzą z różnych zakątków Polski i to właśnie centrum Wielkopolski połączyło ich na dobre. Czworo reżyserów dźwięku z położną na czele koncertują lokalnie i nie tylko, a począwszy od końcówki 2013 liczba występów powiększa się z dnia na dzień. Zespół wydał pierwsze EP, a singiel z tego albumu 'Bałagan to zło' wędruje po czeluściach internetu od marca 2014. W tym też roku zespół został wyróżniony podczas Zimowej Giełdy Piosenki organizowanej przez Uniwersytet Opolski, co dało mu możliwość zagrania suportu przed Mikromusic i wstęp na Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie.
 

 

© Kabaret KWADRAT