Strona główna
O Festiwalu

 TERMINY ELIMINACJI

I eliminacja 18 listopada 2016 r. w konkursie kabarety WOLSKI i FIFARAFA. Gość KWARTET RAMPA

decyzją publiczności zwyciężył kabaret WOLSKI i jako pierwszy zakwalifikował się do finału.

II eliminacja 09 grudnia 2016 r. w konkursie Szymon Łątkowski i David Mbeda Ndege. Gość Andrzej Poniedzielski

decyzją publiczności zwyciężył David Mbeda Ndege i jako drugi zakwalifikował się do finału.

III eliminacja 12 lutego 2017 r. godzina 18:00 TEATR MUZYCZNY W POZNANIU. W konkursie Grupa PASZKOT i Kabaret A JAK!. Gość Hanna Śleszyńska.

decyzją publiczności zwyciężył Kabaret A JAK! i jako trzeci zakwalifikował się do finału.

IV eliminacja 20 marca 2017 r. godzina 20:00 TEATR MUZYCZNY W POZNANIU. W konkursie Harcyteatr i BudaPesz Kabaret. Gość Kabaret JURKI.

decyzją publiczności zwyciężył BudaPesz Kabaret i jako czwarty zakwalifikował się do finału.

V eliminacja 09 kwietnia 2017 r. godzina 18:00 TEATR MUZYCZNY W POZNANIU. W konkursie kabarety Zalotka i Trzecia Strona Medalu. Gość KABARET SKECZÓW MĘCZĄCYCH. 

decyzją publiczności zwyciężył Kabaret ZALOTKA i jako piąty zakwalifikował się do finału.

VI eliminacja IMIENINY KABARETU CZESUAF "POZNAŃ BE GREAT", 07 maja 2017 r. godzina 18:00. W konkursie kabarety Czołówka Piekła, Krzesełko, Wyjście Ewakuacyjne, zespół MITOCHONDRIUM.

decyzją publiczności zwyciężył Kabaret WYJŚCIE EWAKUACYJNE i jako szósty zakwalifikował się do finału.

 

 FINAŁ

 

15-16 paźdzniernika 2017 r. Teatr Muzyczny w Poznaniu, ul. Niezłomnych 1E

1. 15 X 2017 godzina 15:00 - przegląd konkursowy o nagrodę im. Bohdana Smolenia www.bilety24.pl/kup-bilet-na-konkurs-o-nagrode-im-bohdana-smolenia-final-xv-festiwalu-zostan-gwiazda-kabaretu-33171

2. 15 X 2017 godzina 20:00 - HRABI w programie "Cyrkuśniki" www.bilety24.pl/kup-bilet-na-kabaret-hrabi-w-programie-cyrkusniki--33012

3. 16 X 2017 godzina 20:00 - koncert "SMOLEŃ na kolonii, czyli 6 dni z życia kolonisty" www.bilety24.pl/kup-bilet-na-smolen-na-kolonii-czyli-6-dni-z-zycia-kolonisty-final-xv-zgk-33297

DECYZJĄ JURY ZWYCIĘZCĄ NAGRODY GŁÓWNEJ IMIENIA BOHDANA SMOLENIA XV FESTIWALU ZGK ZOSTAŁ KABARET A JAK! Zwycięzca otrzymał 7.000 zł ufudowane przez Prezydenta Miasta Poznania oraz 3.000 zł ufundowane przez VEOLIA.

W głosowaniu Publiczności zwyciężył KABARET WYJŚCIE EWAKUACYJNE.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

 

 

DOKUMENTY DO POBRANIA

karta zgłoszeniowa kabaret/lib/KARTA_ZGŁOSZENIOWA.doc

regulamin kabaret/lib/ReGuLaMiN(1).pdf

Aktualności

Finał XV Festiwalu ZGK 16 października 2017

2017-11-03 / Piątek

16 października 2017 r. w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, odbył się koncert poświęcony pamięci Bohdana Smolenia pt. "Smoleń na kolonii, czyli 6 dni z życia kolonisty", który zakończył XV festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu. Jego początek przyniósł rockową wersję przeboju „Smutasy mazgaje” w wykonaniu Marty Kostur i Zbyszko Jaskulskiego. Zaraz potem rozpoczął się spektakl „6 dni z życia kolonisty”. Oczywiście uwspółcześniony, bo aktualność stanowi zawsze o sile kabaretu. Znakomicie sprawdziła się w roli Bohdana kolonisty zarówno w scence „Papieros” jak i w „Gotowaniu kury” Ada Borek z kabaretu Nowaki, ale ogromne brawa zebrał też w tej roli Jakub Krzak z kabaretu Chyba, którego zobaczyliśmy w skeczu „Przebierańcy”. W role kolonistów wcielili się Piotr Gumulec i Krzysztof Wilkosz z kabaretu Chyba oraz Jarek Sobański i Tomasz Łupak z kabaretu Zachodni. Oklaskiwano również Sławomira Kaczmarka z kabaretu Made In China, który wcielił się w postać Kierownika Koloni. Brawa zebrał też Marcin Samolczyk, który przedstawił własną, współczesną wersję „Szeptanki" oraz skecz "Nie powinniśmy się kłócić" wraz z Pawłem Binkowskim aktorem Teatru Nowego w Poznaniu. Usłyszeliśmy disco polowy przebój "Ani be ani me ani kukuryku" w wykonaniu Zespołu Smyczkowego pod dyrekcją Adama Domurata i Eweliny Osowskiej - sopranistki koloraturowej.. W całość wkomponowała się zapowiedziana jako laureatka konkursu piosenki kolonijnej z roku 2004 gwiazda teatru Roma Zosia Nowakowska. Przypomniała m.in. łagodną „Sambę przed rozstaniem”, która przyniosła jej sukces w programie „Zostań gwiazdą kabaretu” oraz pełen ekspresji tytuły przebój z filmu „Kabaret”.
Piosenka "Smutasy mazgaje" czyli "Za oknami świta" zabrzmiało po raz drugi w wykonaniu Zespołu Kameralnego Poznańskiego Chóru Chłopięcego w aranżacji Jacka Sykulskiego i Piotra Lewandowskiego. W scenach kolonijnych oraz w piosence wystąpiła też młodzież z Zespołu Kameralnego Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego, pod opieką artystyczną Laury Stieler. Koncert zakończył Marcin Daniec, opowiadając anegdoty ze wspólnej pracy z Bohdanem Smoleniem.


Finał XV Festiwalu ZGK 15 października 2017 r. w Teatrze Muzycznym

2017-11-03 / Piątek

15 października 2017 w Teatrze Muzycznym odbył się Przegląd konkursowy o nagrodę im. Bohdana Smolenia, w którym wzięli udział zwycięzcy 6 eliminacji XV Festiwalu Zostań Gwiazdą Kabaretu: Kabaret Karola Wolskiego, David Mbeda Ndege, Kabaret A JAK!, BudaPesz Kabaret, Kabaret ZALOTKA i Wyjście Ewakuacyjne. Krakowski kabaret A JAK!  wygrał finał konkursu. Otrzymał Nagrodę Główną, czyli 10.000 zł ufundowane przez Prezydenta Miasta Poznania i VEOLIĘ. Taką decyzję podjęła jurorka specjalna konkursu profesor Izolda Kiec teatrolożka i kulturoznawca z UAM, autorka książek „Historia polskiego kabaretu” i „Czy chce pan być powieszony w sympatycznym towarzystwie?, czyli o poznańskich kabaretach artystycznych dwudziestolecia międzywojennego”. Publiczność wybrała swojego laureata, czyli poznański kabaret Wyjście Ewakuacyjne. Izolda Kiec powiedziała, że miała rozdarte serce kiedy decydowała komu przyznać nagrodę. Członkinie kabaretu A JAK! były zaskoczone werdyktem, gdyż  konkurencja była na bardzo wysokim poziomie. Jechały do Poznania wiedząc, że trzeba dać z siebie wszystko. Maria Kargulewicz z Kabaretu A JAK! powiedziała: "Mamy poczucie, że to co robimy, to ile wkładamy pracy, serca i chęci przynosi efekty. Dla nas jest to więc kolejna motywacja, aby dalej pracować robiąc to, co robimy jeszcze lepiej. A samo to, że nagroda nosi imię Bohdana Smolenia świadczy o niej i nadaje jej naprawdę dużą rangę. Jeżeli takie osoby są wyznacznikiem naszej pracy na przyszłość to musi być dobrze".

 

 

Gwiazdą niedzielnego wieczoru był kabaret Hrabi, który przedstawił swój najnowszy program „Cyrkuśniki”.

FINAŁ XV Festiwalu ZGK - koncert

2017-8-25 / Piątek

FINAŁ XV Festiwalu ZGK - koncert

16 października 2017 r. godzina 20:00, Teatr Muzyczny w Poznaniu, ul. Niezłomnych 1E
Koncert poświecony pamięci Bohdana Smolenia założyciela i honorowego Prezesa Stowarzyszenia ZGK, pt. SMOLEŃ na kolonii, czyli 6 dni  z życia kolonisty.
W rolę Bohdana w Kolonistach wcielą się – Adrianna Borek z kabaretu Nowaki w „Papierosie"
i „Gotowaniu kury", Jakub Krzak z kabaretu Chyba w „Przebierańcach" , w monologu „Szeptanka" Marcin Daniec,
w monologu „A tam cicho być - napisy z murów" Marcin Samolczyk z Kabaretu Bohdana Smolenia, w skeczu „Nie powinniśmy sie kłócić" Marcin Samolczyk, a w roli Jana Tadeusza Stanisławskiego Paweł Binkowski z Teatru Nowego
w Poznaniu, w piosence „Smutasy, mazgaje" Marta Kostur wersja rockowa, w wersji jazzowej Zespół Kameralny Poznańskiego Chóru Chłopięcego w aranżacji Jacka Sykulskiego i Piotra Lewandowskiego. W roli Kolonistów wystapią Jarosław Sobański i Tomasz Łupak z kabaretu Zachodni i Krzysztof Wilkosz i Piotr Gumulec z kabaretu Chyba, w roli kierownika kolonii Sławomir Kaczmarek z kabaretu Made In China oraz dziewczęta i chłopcy czyli Zespół Kameralny Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego - opieka artystyczna Laura Stieler w roli kierownika muzycznego kolonii Jan Pituła z kabaretu Czołówka Piekła ... Specjalni Koloniści, to - Laureat XV festiwalu Zostań Gwiazdą Kabaretu.

www.bilety24.pl/kup-bilet-na-smolen-na-kolonii-czyli-6-dni-z-zycia-kolonisty-final-xv-zgk-33297

FINAŁ XV FESTIWALU ZGK - kabaret HRABI w programie "Cyrkuśniki"

2017-8-25 / Piątek

FINAŁ XV FESTIWALU ZGK - kabaret HRABI w programie

15 października 2017 r. godzina 20:00, Teatr Muzyczny w Poznaniu ul. Niezłomnych 1E
Kabaret HRABI w programie „Cyrkuśniki”

Kabaret HRABI powstał w 2002 roku w Zielonej Górze. Tworzy go dwoje aktorów byłego kabaretu Potem (Dariusz Kamys i Joanna Kołaczkowska), Łukasz Pietsch (pianista) oraz Tomasz Majer.
Od razu zwrócili na siebie uwagę programem „Demo”, który był prezentacją ich możliwości. Każdy kolejny program witany jest przez publiczność entuzjastycznie.
Mają bardzo celny dowcip, potrafią też śmiać się z samych siebie i publicznie eksponować własne wady. Jeśli dodać do tego wdzięk i spontaniczność, uzyskamy mieszankę bardzo dobrego kabaretu, jakim jest właśnie Hrabi. Aż czasem dziw bierze, skąd oni biorą pomysły…
„Cyrkuśniki” to najnowszy program kabaretu Hrabi. „Patrzcie, idzie nasz miejscowy cyrkuśnik"! - lata temu usłyszał Dariusz Kamys, wchodząc do sklepu spożywczego. Niech więc tak będzie! Cyrkuśniki - Aktorzy na usługach publiczności. Wszystko dla niej. Hrabi do usług.
www.bilety24.pl/kup-bilet-na-kabaret-hrabi-w-programie-cyrkusniki--33012

FINAŁ XV FESTIWALU ZGK - PRZEGLĄD KONKURSOWY o nagrodę im. Bohdana Smolenia

2017-8-25 / Piątek

FINAŁ XV FESTIWALU ZGK - PRZEGLĄD KONKURSOWY o nagrodę im. Bohdana Smolenia

15 października 2017 r. godzina 15:00, Teatr Muzyczny w Poznaniu
PRZEGLĄD KONKURSOWY o nagrodę im. Bohdana Smolenia
Udział wezmą zwycięzcy 6 eliminacji XV Festiwalu ZGK
Karol Wolski, David Mbeda Ndege, kabarety A JAK!, BudaPesz, Zalotka, Wyjście Ewakuacyjne
Prowadzenie: kabaretu Czesuaf
www.bilety24.pl/kup-bilet-na-konkurs-o-nagrode-im-bohdana-smolenia-final-xv-festiwalu-zostan-gwiazda-kabaretu-33171

FINAŁ XV Festiwalu

2017-7-03 / Poniedziałek

FINAŁ XV Festiwalu

W dniach 15 i 16 października 2017 r. odbędą się 3 wydarzenia finałowe XV Festiwalu "Zostań Gwiazdą Kabaretu" w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, ul. Niezłomnycy 1E.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* 15 X 2017 godz. 15:00 PRZEGLĄD KONKURSOWY www.bilety24.pl/kup-bilet-na-konkurs-o-nagrode-im-bohdana-smolenia-final-xv-festiwalu-zostan-gwiazda-kabaretu-33171

 

** 15 X 2017 godz. 20:00 KABARET HRABI "Cyrkuśniki www.bilety24.pl/kup-bilet-na-kabaret-hrabi-w-programie-cyrkusniki--33012 i www.bileterka.com/wybierz_miejsce,63dc7ed1010d3c3b8269faf0ba7491d4,1

 

*** 16 X 2017 godz. 20:00 koncert "SMOLEŃ na kolonii, czyli 6 dni z życia kolonisty"www.bilety24.pl/kup-bilet-na-smolen-na-kolonii-czyli-6-dni-z-zycia-kolonisty-final-xv-zgk-33297

 

 

KARNETY na wszystkie wydarzenia w cenie 150 zł do nabycia po wcześniejszym kontakcie tylko i wyłącznie pod adresem: biuro@kwadrat-expo.com.pl

więcej

FINAŁ XV Festiwalu

2017-5-16 / Wtorek

kabaret/lib/kolaż1.jpg

 

ZWYCIĘZCY eliminacji do Finału XV ZGK

 

- listopad 2016 - Karol Wolski

- grudzień 2016 - David Mbeda Ndege

- luty 2017 - Kabaret A JAK!

- marzec 2017 - BudaPesz Kabaretu

- kwiecień 2017 - Kabaret Zalotka

- maj 2017 - Kabaret Wyjście Ewakuacyjne

 

PRZEGLĄD FINAŁOWY 15 października 2017 r.

VI wieczór kabaretowy XV ZGK - POZNAŃ BE GREAT

2017-3-24 / Piątek

VI wieczór kabaretowy XV ZGK - POZNAŃ BE GREAT

07 maja 2017 r. godzina 18:00, Teatr Muzyczny w Poznaniu, ul. Niezłomnych 1E

POZNAŃ BE GREAT, czyli Imieniny Kabaretu CZESUAF, z udziałem poznańskiego ruchu kabaretowego: CZESUAF, CZOŁÓWKA PIEKŁA, WYJŚCIE EWAKUACYJNE, KRZESEŁKO oraz Zespołu MITOCHONDRIUM

 

Decyzją publiczności zwyciężył kabaret WYJŚCIE EWAKUACYJNE

 

więcej

Krzysztof Deszczyński o kabarecie w poranku WTK

2017-3-16 / Czwartek

www.youtube.com/watch

V eliminacja XV Festiwalu

2017-3-03 / Piątek

V eliminacja XV Festiwalu

09 kwietnia 2017 r. godzina 18:00, Teatr Muzyczny w Poznaniu ul. Niezłomnych 1E.

W konkursie kabarety ZALOTKA i TRZECIA STRONA MEDALU. Gość KABARET SKECZÓW MĘCZĄCYCH w programie "Pod prądem".

 

 

decyzją publiczności zwycięzcą eliminacji został Kabaret ZALOTKA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

więcej
12
© Kabaret KWADRAT