Kabaret KWADRAT

"DOOKOŁA KARUZELI, CZYLI DZIECKO POTRAFI"

2015-5-27 / Środa

Autor: Krzysztof Deszczyński

Muzyka: Marzena Osiewicz, Zbigniew Górny, Jacek Piskorz
 
Premiera odbyła się 16 maja 2015 r. w Teatrze Muzycznym w Poznaniu
 
Zabawa – start! Kolorowy świat piratów, rajdowców, strażaków i muzyków zaprasza do wspólnej przygody! Z Właścicielem Wesołego Miasteczka i dzieciakami ruszamy w niezwykłą podróż dookoła karuzeli! Będziemy jeździć wyścigówką. Poznamy przyczynę wypadków samochodowych, zawołamy pomoc i dowiemy się, że nie wolno siadać za kierownicą, gdy nam się „kręci w głowie”, choćby to było tylko ze szczęścia! Płynąc żaglowcem pod polską banderą, spotkamy okręt piracki – będzie bitwa!
Czy z naszą pomocą wygra Polak mały? Samochodem strażackim ugasimy pożar. Solidarnie – teatralny strażak nie będzie sam! A potem konik zabierze nas do szkoły. Nadszedł czas na lekcję śpiewu! Poznamy instrumenty, ich brzmienie i nazwy. Udowodnimy, że DZIECKO POTRAFI!
Musical „Dookoła karuzeli” to niezwykły spektakl, który bawiąc – uczy, a ucząc – bawi. Wspaniałe widowisko muzyczne i taneczne z udziałem dzieci, solistów i orkiestry Teatru Muzycznego. Nawiązuje do cyklu „Dziecko potrafi!” wystawianego w latach 80. i 90. w poznańskiej Arenie. Spektakl dla wszystkich od 5 roku życia do późnej starości. „Wrażeń więcej jest niż w kinie, trzeba tylko przymknąć oczy”… i dać się porwać w zaczarowany świat spektaklu „Dookoła karuzeli, czyli dziecko potrafi”!
 
ZDJĘCIA
 
 
scena I
scena II
scena III
scena IV
EPILOG
FINAŁ
© Kabaret KWADRAT