Kabaret KWADRAT

KONKURS

2012-8-01 / Środa

 Idea przewodnia – celem jest uatrakcyjnienie centrum miasta Poznania

W celu realizacji idei przewodniej proponuję działania i wydarzenia kreacyjne, edukacyjne, kształtujące tożsamość kulturalną Miasta Poznania, w otwartej przestrzeni na Placu Wolności. Organizowane w godzinach przedpołudniowych bezpłatne, atrakcyjne działania dla dzieci od 3 roku życia, staną się pretekstem do przyjazdu i odwiedzenia CENTRUM, dla rodziców i dziadków wraz z dziećmi. Będzie można je zostawić pod opieką specjalistów, a samemu udać się na zakupy, do pobliskich restauracji, banków lub do kina Muza, z którym można współtworzyć harmonogram zajęć i seansów kinowych. W soboty i niedziele, w czasie wolnym od pracy, w godzinach przedpołudniowych, chcemy zagospodarować przestrzeń Placu Wolności, poprzez ustawienie tam namiotu
o powierzchni 260 m2. Namiot będzie afiszem – banerem - reklamą zapraszającą,
a jednocześnie miejscem kreacji. W wypadku niekorzystnej pogody będzie schronieniem
i jedynym miejscem działania. Regularność spotkań, w dwie soboty i niedziele w okresie jednego miesiąca, pozwoli wypracować przyzwyczajenie, a być może potrzebę wpisania w kalendarz rodzinny fascynującej animacji dla swoich dzieci, z cyklu DZIECKO POTRAFI, które przy pozyskaniu większej ilości środków, mogłyby stać się imprezą stałą w okresie wiosennym i jesiennym.
Natomiast w godzinach popołudniowych, wykorzystując ustawiony namiot, proponujemy spotkania wszelkiej maści grup rekonstrukcyjnych i kolekcjonerskich, by zadać kłam tezie zawartej w wierszyku „Dziecko potrafi, umie, wie lecz kiedy urośnie, już niestety nie”.

© Kabaret KWADRAT